Telefon: +86 755 2357 1734

Mafya: +86 189 2287 9832

E-posta:

Teknik merkez

ön Sayfa - Proje Yönetimi - Teknik merkez - Plastik Enjeksiyon Kalıbı Nedir?

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Nedir?

03. 09, 2022

Enjeksiyon kalıbı, plastiği tasarlanan şekil ve ölçüye getirme aracıdır, kitlesel üretimi zamanımızda çok daha ekonomik ve verimli hale getirir, buna endüstrinin anası denirdi. Bileşenler çıplak elle yapılırsa, sıradan insanların bir arabayı nasıl karşılayacağını hayal bile edemezsiniz. Şu an nerede olursanız olun etrafınıza bakın, plastikten yapılmış bir sürü şey görürsünüz. Hepsi enjeksiyon kalıplarından çıkar.

Kalıplar temel olarak 2 ana bölümden oluşur: boşluk ve maça, boşluk tarafı ana dış yüzeyi, maça tarafı ise kalıplanmış parçanın dış özelliklerini oluşturur. , kalıplama işlemi sırasında; çekirdek ve boşluk ayrılacak, böylece parça çıkarılabilir. İdeal olarak parça, boşluk ve çekirdek tarafından doğrudan kalıplanabilir. Ancak, çoğu durumda, boşluk ve çekirdeğin yanı sıra, kalıplanmış hedef karmaşık olduğunda karmaşık mekanizmalar gerektirir, bunun başlıca nedeni, parçaların 2 yönde tamamen serbest bırakılamamasıdır, buna alttan kesme adı verilir, bu da tarafından serbest bırakılamaz. doğrudan çekirdek ve boşluk, kaldırıcılar ve kaydırıcılar vardır, alt kesimleri serbest bırakmak için bir dizi mekanizma tasarlanmıştır, bu nedenle enjeksiyon kalıbının herhangi bir başarısı büyük ölçüde tasarıma bağlıdır.

Bir enjeksiyon kalıbı hassas bir alettir ve ayrıca binlerce yüksek basınçlı kalıplama döngüsüne dayanacak kadar güçlü olmalıdır, bu nedenle enjeksiyon kalıbının malzemesi dikkatli olmalıdır; normalde özel ve pahalı çeliktir, Gelişen modern teknoloji ile birlikte enjeksiyon kalıbı üretim şekli değişmiştir, ana adımlar CNC freze, delme, EDM, tel kesme, CAD/CAE/CAM teknolojisinin geniş bir yelpazede kullanılması öncülük etmektedir. -Kalıp yapma süresi kısalır ve kısalır.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Nedir?