Telefon: +86 755 2357 1734

Mafya: +86 189 2287 9832

E-posta:

Bloglar/haberler

ön Sayfa - Hakkımızda - Bloglar/haberler - Plastik enjeksiyon kalıbı için sıcak yolluk sistemi Know-how

Plastik enjeksiyon kalıbı için sıcak yolluk sistemi Know-how

03. 08, 2022

Plastik enjeksiyon kalıbı için neden sıcak yolluk sistemine ihtiyacımız var?

Bir kalıbın soğuk yolluğu, kalıp boşluğu ile kapı arasındaki bölümü ifade eder. Erimiş plastik, enjeksiyon basıncı ve kendi ısısı sayesinde kızak içinde akışkanlığını korur. Ancak, kalıplama malzemesinin bir parçası olarak yolluk, ürünün herhangi bir parçası değildir. Sonuç olarak, bir kalıp tasarlarken sadece dolguyu değil, yolluk kısaltılarak veya küçültülerek malzeme tasarrufu sağlayan üretimi de dikkate almamız gerekiyor; aslında her ikisini de cold runner üzerinden sağlamak bizim için çok zor ama hot runner sistemi bu sorunu çözebilir.


Hot Runner Türleri ve Uygulaması:

Sıcak yolluk kullanırken, kapı tipinin doğru seçimi çok önemlidir, çünkü kapı tipi, sıcak yolluk bileşenlerinin seçimini ve ayrıca kalıpların imalatını ve tasarımını doğrudan belirler. Bu nedenle, sıcak yolluk, kapı tipine göre 3 tipte sınıflandırılabilir, yani (1) sıcak uçlu sıcak yolluk sistemi, (2) yolluk yolluklu sıcak yolluk sistemi ve (3) valf yolluklu sıcak yolluk sistemi.


Hot Tip Hot Runner

Her sıcak yolluk tedarikçisi bu sistemi sağladığından, en yaygın olarak uygulanan sıcak yolluktur. Farklı tedarikçilerden gelen sistemler, farklı şekil ve boyutlarda farklı nozul ve nozul ek parçalarına sahip olsalar da, tam olarak aynı şekilde çalışırlar; bu da, girişin önündeki kesici ucun sıcak ucunu birleştiren bir yöntemle kapıdaki kalıplama sıcaklığını hassas bir şekilde ayarlayan ve kontrol eden bir yöntemdir. soğutma sistemi ile meme. Her sıcak koşucu şirket, sıcak ucun Ar-Ge'sine çok para yatırdı.


Sıcak uçlu sıcak yolluk sistemi, PP, PE, PS, LCP, PA, PET, PBT, PEEK, POM, PEI, PMMA, ABS, PVC, PC, PSU ve TPU gibi plastik kalıplama malzemelerinin çoğu için kullanılabilir. , vb. Genel olarak konuşursak, sıcak uç kapısı orta ve küçük boyutlu parçalar üretmek için kullanılır, özellikle. makro parçaların üretimi için uygundur. Kapının kesit çapı genellikle 0,5 mm ile 2,0 mm arasındadır.


Sprue Gating Hot Runner

Yolluklu sıcak yollukta, erimiş plastik açık borudan kalıp boşluğuna girer. Geçit alanındaki eriyik akış basıncı kaybı çok küçüktür. Yolluklu sıcak yolluk sistemi, orta ve büyük boyutlu parçaların üretimi için daha uygundur. daha büyük boyut nedeniyle geçit işareti daha görünür olacaktır. Bu nedenle, yolluklu sıcak yolluk sistemi genellikle kapı işaretleri görünümünde yüksek gereksinimleri olmayan dahili ürünlere veya bileşenlere uygulanır. Ayrıca, yolluk geçişi genellikle soğuk yolluk ile birlikte kullanılır, yani yolluk ağzını ana yolluk ve yolluk olarak almak ve soğuk yol boyunca yolluk geçişini tasarlamak. Uygulamada, soğuk yolluk üzerindeki kapı işaretleri önemli olmadığından, düzgün akış için yolluk geçişi daha büyük yapılabilir.


Valf Geçidi Sıcak Yolluk

Valf geçişli sıcak yolluk, küresel ana akım sıcak yolluk şirketleri tarafından sağlanan başka bir sıcak yolluk sistemidir. Valf pimi kontrolörü aracılığıyla, bu iğne sistemi, kapıyı önceden ayarlanan zamanda mekanik olarak açar veya kapatır. Bu tip sıcak yolluk, kapı açma/kapama süresini manuel olarak kontrol etmek, pürüzsüz ve parlak bir kapı işaretine izin vermek ve sıcak yolluk uygulamasını genişletmek gibi önceki 2 sistemin (Hot Tip Hot Runner & Sprue Gating Hot Runner) avantajlarına sahiptir.

(En iyi zamanlar kalıp ve plastik ürünler teknolojisi Ltd.)


Plastik enjeksiyon için sıcak yolluk sistemi kalıp Bilgisi


Plastik enjeksiyon için sıcak yolluk sistemi kalıp Bilgisi