Telefon: +86 755 2357 1734

Mafya: +86 189 2287 9832

E-posta:

Teknik merkez

ön Sayfa - Proje Yönetimi - Teknik merkez - Termoset kalıpları Giriş

Termoset kalıpları Giriş

03. 09, 2022

Best Times Mould ayrıca on yılı aşkın bir süredir SMC/BMC/GMT/LFT kalıp konusunda uzmanlaşmıştır.


SMC (levha kalıp bileşiği), polimer reçinesi, ek dolgu maddeleri, elyaf takviyesi, katalizör, pigmentler, stabilizatörler, ayırıcı maddeler ve koyulaştırıcıların bir karışımıdır. SMC üretimi sürekli bir hat içi süreçtir.


Bu işlem, çok çeşitli boyutlarda yüksek mukavemetli, karmaşık parçalar üretir. Eşleşen metal kalıplar, bir hidrolik kalıplama presine monte edilir. Malzeme yüklemesi kalıba manuel veya robotik olarak yerleştirilir; ısıtılan kalıp yarımları kapatılır ve 2000 psi'ye kadar basınç uygulanır. Döngü süresi, parça boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak bir ila beş dakika arasında değişir. Nervürler, başlıklar ve uçlar gibi özellikler kalıplanabilir.


Sıkıştırmayla kalıplanmış fiberglas parçalar, net boyut ve şekil, iki mükemmel bitmiş yüzey ve olağanüstü parçadan parçaya tekrarlanabilirlik ile karakterize edilir. Kırpma ve bitirme maliyetleri minimumdur.


Astar ihtiyacını ortadan kaldırarak yüzey boyama kabiliyetini geliştirmek için kalıp içi kaplamalar ve alet içindeki vakum sistemi mevcuttur.


Renk bileşikleri özelleştirilebilir.


SMC kalıplama parçalarının avantajı aşağıdaki gibidir:

1. Mükemmel termal direnç dahil olmak üzere iyi boyutsal kararlılık.

2. Kalıplanmış renk için pigmentlenebilir, kalıp dokusu ile en iyi görünüm.

3. Soğuk ve sıcak ortamlarda mükemmel mülkiyet tutma.

4. UV'ye maruz kalma ve su içeren uygulamalarda dış mekan kullanımı için uygundur.


BMC (dökme kalıplama bileşiği) kalıbı, bir polimer reçinesinden, çeşitli ek dolgu maddelerinden, elyaf takviyesinden, katalizörlerden, stabilizatörlerden ve viskoz oluşturan pigmentlerden oluşan bir termoset plastik kullanır. Yüksek dolgulu ve kısa liflerle güçlendirilmiştir.


BMC, toplu torbalarda ve slug formunda mevcuttur. Karıştırma işlemi çeşitli şekillerde yapılabilir. Camı macunla birleştirmenin üç yöntemi vardır: sürekli vidalı karıştırıcı, sigma bıçaklı karıştırıcı ve pulluk bıçaklı karıştırıcı. Seçilen proses, spesifik ürün özelliklerine, ürün formuna ve hacmine bağlıdır.


Nihai kullanım uygulamasına bağlı olarak, bileşikler sıkı boyut kontrolü, alev direnci, yüksek dielektrik mukavemeti, korozyon ve leke direnci ve renk kararlılığı elde etmek için formüle edilir. Mükemmel akış özellikleri, BMC kalıbını detay ve boyutlarda hassasiyet gerektiren çok çeşitli uygulamalara çok uygun hale getirir. Malzeme çok çeşitli renklerde mevcuttur.


Ayrıca BMC kalıp, hem sıkıştırma kalıplama hem de enjeksiyon kalıplama için uygundur. BMC'nin sıkıştırma kalıplaması, büyük endüstriyel hacimlerde elektrikli ekipman, araba bileşenleri, elektrikli ev aletleri ve aletler için muhafazalar gibi karmaşık bileşenleri üretmek için kullanılır.


GMT, elyaf takviyeli termoplastik içeren bir tür levha kalıplama bileşiği olan Cam Mat Takviyeli Termoplastiklerdir. Bir termoplastik reçine ve bir veya daha fazla takviye formu kullanılarak devasa laminatörlerde üretilir. İşlem, levha biçiminde hafif, kısmen birleştirilmiş, yarı bitmiş bir bileşik verir. Çoğu form 1300 mm ila 1400 mm genişlikte üretilir. Bununla birlikte, bazı yeni formlar daha büyük ancak tescilli genişliklerde yapılır. Levha stoğu, belirli bir uygulama için alete yerleştirmeye uygun boyutta kesilebilir ve ayrıca bir tarafa lamine edilmiş dekoratif veya fonksiyonel bir yüzey içerebilir. GMT kalıp, sıkıştırma kalıplama ile büyük parçaların düşük takım maliyetleri ve hızlı çevrim süreleri ile üretilmesini mümkün kılar. Parça birleştirme potansiyeli, ağırlığı ve maliyeti daha da azaltma fırsatı sunar.


GMT kalıp parçalarının avantajı: rejenere, düşük şekillendirme basıncı, uzun depolama süresi, kısa şekillendirme döngüsü, yüksek üretim verimliliği kullanımı.


GMT kalıbı çoğunlukla Otomotiv ve inşaat ve inşaat, kimya sanayi, paketleme, spor malzemeleri vb.


LFT, peletin tüm uzunluğu boyunca uzanan sürekli fiber filamentlere sahip olan dökme kalıplama malzemesidir ve bu malzemelerin geniş bir sıcaklık aralığında güç, sertlik ve darbe direncinde eş zamanlı iyileştirmeler sergilemesine olanak tanır.


Bu arada, enjeksiyon veya sıkıştırma kalıplama için D-LFT (Doğrudan uzun fiber termoplastikler) mevcuttur. Çoğu D-LFT sistemi, cam fitili çift vidalı bir ekstrüdere (TSE) besler ve burada erimiş polimer ve ayrı olarak ölçülmüş katkı maddeleri ile karıştırıldığı için vidalar tarafından kesilir. Yüzey kalitesini iyileştirmek için bazı sistemler, TSE'ye girmeden önce fitili önceden kesmek için bıçaklar kullanır. Bu yöntem genellikle daha kısa lif verirer, doğrudan fitil beslemesi uzun lifler üretir ve daha yüksek yapısal performansa sahip parçalar verir.


D-LFT kalıbın avantajı, yarı mamul ve lojistik çabayı ortadan kaldırarak üretim maliyetini azaltabilmesi ve üretim esnekliğini artırabilmesidir.


Aşağıdakiler için çeşitli kalıplar yapma konusunda başarılı deneyime sahibiz:

· Otomobil Parçaları: Tampon, motor kaputu, şasi, ön panel, kamyon kapısı, gösterge paneli, abajur, ayak tahtası, çamurluk vb.

· İletişim ve Elektrikli cihazlar: Elektrik sayaç kutusu, kablo bağlantı kutusu, dönüştürme ve dağıtım kutusu, klima, uydu anteni vb.

· Sıhhi ve Mutfak Gereçleri: Küvet, lavabo, lavabo, tavan paneli, şase, duvar paneli lambri vb.

· Kapı: Ahşap damarlı SMC/MDF/HDF kapı derisi kalıbı yapımında benzersiz bir deneyime sahibiz.

· Ulaşım: SMC Motorlu tekne, SMC demiryolu çerçevesi, tren koltuğu, çatı, pencere çerçevesi ve tuvalet vb.

· İnşaat: Su deposu, fosseptik vb.

Etiketler: SMC Tuck Çatı Kalıbı Çin, Üreticiler, Tedarikçiler, Fabrika, Özelleştirilmiş, Teklif, Çin'de Üretildi, Otomobil Parçaları Kalıbı, BMC Kalıbı, Sağlık Gereçleri Kalıbı, LFT Kalıbı, Tren Ve Yüksek Hızlı Demiryolu Kalıbı , SMC Kalıbı, Motorlu Tekne Kalıbı, Kapı Kaplaması Kalıbı, SMC Koltuk Kalıbı, Yeni Enerji Araba Kalıbı, Çin sac kalıp bileşimi, Çin BMC , Çin dökme kalıp bileşimi, Çin LFT Kalıbı (Uzun Fiber Termoplastikler), Çin GMT Cam Mat Takviyeli Termoplastikler. Termoset kalıp Çin